Anasayfa / Magazin / Türkücü Aydın Aydın’dan ilginç darbe protestosu

Türkücü Aydın Aydın’dan ilginç darbe protestosu

Yaptığı ilginç kliplerle dikkatleri üzerine çeken Hakkarili sanatçı Aydın Aydın, sırtlarına dövizler asılı küçükbaş hayvanlarla darbe karşıtı şarkılar söyledi. İstanbul’da gittiği bir çiftlikte koyunların sırtına “Darbeciler etimizi yediniz, sütümüzü içtiniz. Ne bu dünyada, ne öteki dünyada hakkımızı helal etmiyoruz” şeklindeki döviz asarak kaval çalıp şarkı söyledi. Darbecilerin hayvanlara verdiği zararı da anlatan Aydın, darbeye karşı dik durulması gerektiğin söyledi.

SU UYUR DÜŞMAN UYUMAZ
Darbe girişimi gecesinde hayatlarını kaybeden demokrasi şehitlerine rahmet dileyip ailelerine başsağlığı dileyen Aydın, “Ben de tabi ki, milli irademize ve de demokrasi şehitlerimize sahip çıkmak adına 15 Temmuz’dan beri meydanlardayım. O gün bir söz verdim dedimki bir adak adayacam. Bir de kendime bir hedef belirledim. Türkiye’de hiç kimsenin gitmediği illere gittim. Darbeye karşı hayatımız boyunca nöbetimizi tutmaya devam edeceğiz. Çünkü su uyur, düşman uyumaz. Ben hayvanları da darbeye karşı ayaklandırdım” dedi. (Behçet DALMAZ/HAKKARİ,(DHA)
 

 

KAYNAK : http://www.milliyet.com.tr/turkucu-aydin-aydin-dan-ilginc-magazin-2293740/

Hakkında Cide Postası

İlginizi Çekebilir

Rozetlerin kralı Expo 2016’da

Çeşitli ülkelerde düzenlenen Expo’lara katılarak 20 yıldan fazladır kendi yaptığı, satın aldığı ve değişim yoluyla 2 bin özel rozetin sahibi ’Rozetler kralı’ Virgile Ahouandjinou’nun koleksiyonu, büyük ilgi çekiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir