Anasayfa / Gündem / Türk tanklarını onlar karşıladı

Türk tanklarını onlar karşıladı

Sınırı geçen TSK tanklarını Türkmen birlikleri karşıladı. Bu kişilerin kollarında yer alan ‘kırmızı’ ve ‘mavi’ bantlar dikkat çekti. ‘Kırmızı’ bantları ÖSO içindeki Arap kökenli muhaliflerin, ‘mavi’ bantları ise Türkmen birliklerinin taktığı belirtildi

Cerablus’a yönelik operasyonda sınırı geçen TSK tanklarını Türkmen kuvvetleri karşıladı.        Tankları karşılayanların kollarındaki renkli bantlar ise dikkat çekti.

57bd6daac03c0e2f10532f09Uzmanlar nizami birlik olmadıklarından birbirlerini vurmamaları için, dost ateşi olmaması için operasyona girmeden çok kısa bir süre önce çok da kopyalanamayacak renklerde kol bantları yapıldığını belirterek, bu operasyonda ‘Mavi’yi Türkmenlerin, ‘Kırmızı’yı ise ÖSO içindeki diğer grupların kullandığını ifade ettiler.

2_8498_2Askeri kaynaklar, Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) mensuplarının, Fırat Kalkanı harekâtı kapsamında Suriye sÖSO’dan yapılan açıklamada, “Özgür Suriye Ordusu, Cerablus’u özgürleştirmek için harekete geçti” denildi. ÖSO’ya katılan gruplar arasında, “Feylak’uş Şam, Sultan Murad Tugayı, Zengi Tugayı ve Hamza Tugayı” bulunuyor. ÖSO çatısı altında Cerablus’a ilerleyen muhaliflerin sayısının 2 bin olduğu belirtiliyor. Sınırından yaklaşık 3 kilometre içerdeki Keklice köyüne ulaşmak üzere olduğunu bildirdi.

 

Hakkında Cide Postası

İlginizi Çekebilir

CİDE’Lİ HEMŞERİMİZ SEZEN CİN ÖZDEMİR’İN KORO ŞEFLİĞİNİ YAPTIĞI ÜSKÜDAR MUSİKİ CEMİYETİNE BÜYÜK ONUR.

1992 Yılında başladığı Üsküdar Musiki Cemiyetinde başladığı görevini bu güne değin mükemmel eserler sunarak ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir