Anasayfa / Magazin / Rozetlerin kralı Expo 2016’da

Rozetlerin kralı Expo 2016’da

EXPO 2016 Antalya’nın resmi katılımcısı Benin’in kültür ataşesi Virgile Ahouandjinou, rozetler koleksiyonuyla sergi alanında büyük ilgi görüyor. Benin yerel el sanatçısı Ahouandjinou, Dünya Expo’larına katılarak 20 yıldan fazladır kendi yaptığı, satın aldığı ve değişim yoluyla 2 bin özel rozetin sahibi, Expo 2016’da ziyaretçilere koleksiyonunu sergiliyor.

 Birçoğu kendi tasarımı olan Expo 2010 Şangay’da da Coca Cola tarafından ’Rozetler kralı’ unvanı verilen Ahouandjinou, “Katıldığım ülkelerdeki Expo’lara özel rozetler yapıyorum. 2 binden fazla rozetim var. Buraya da bazılarını getirerek sergiliyorum. Gelen ziyaretçiler de merakla inceliyor. Expo 2016’ya çok teşekkür ediyorum bana bu şansı verdikleri için” dedi.

 Afrika kıtasının batı bölümünden dünyaya açıldığını belirten Ahouandjinou, “Almanya’da yaşıyorum. Expo’ları gezerek, hem ülkemi tanıyor hem de kültürler arası diyaloğu sağlıyorum. Bana geri dönüşler çok güzel. Expo 2016 Antalya için de özel bir tasarımım olacak. Hatıralar ve arşivim için en özel rozetlerden bir tanesi Expo 2016 olacaktır” ifadesini kullandı.  

 

KAYNAK : http://www.milliyet.com.tr/rozetlerin-krali-expo-2016-da-magazin-2293753/

Hakkında Cide Postası

İlginizi Çekebilir

Nazan Eckes, Playboy’un güzel sunucular listesinde!

Alman Playboy dergisi 11 Ağustos Perşembe günü piyasaya çıkan Eylül sayısında Almanyanın en çekici, güzel sunucularını okuyucularına tanıttı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir