Anasayfa / Bilim / Google Kablosuz Fiber İşine Giriyor

Google Kablosuz Fiber İşine Giriyor

Dünyanın en değerli teknoloji şirketi ünvanını Apple‘dan geri alan Google ya da diğer adıyla Alphabet farklı servisler ile yoluna devam ediyor. Akıllı telefondan otonom araç sistemlerine kadar birçok hizmet sunan Google‘ın kendi internet ağını sunma hayalleri ise adım adım gerçekleşmeye başlıyor. Google‘ın Amerika’da fiber servisi sağlayıcılardan biri olduğunu biliyoruz ve bu noktada şirket hiçte mütevazi değil. Gelen bilgilere göre Google Kablosuz Fiber servis ağları ile insanların evlerinden herhangi bir ek modeme ihtiyaç duymadan internete girebilmelerinin sağlayacak.

Mark Zuckerberg’in de kendi sağladığı interneti uçsuz bucaksız yerlere götürmek için geliştirdiği Aquila isimli uçağı test uçuşlarına başladı bile. Bu noktada vizyon sahibi şirketlerin yazılım ve program yerine donanıma daha fazla yoğunlaştığı ise ortadaki bir diğer gerçek…

Haberin videosunu izlemek görseller için tıklayın.

 

KAYNAK : http://www.milliyet.com.tr/google-kablosuz-fiber-isine-giriyor-teknoloji-2293247/

Hakkında Cide Postası

İlginizi Çekebilir

Beyaz Saray Messenger Kullanıyor

Amerika’nın başkanlık ofisi Beyaz Saray artık Facebook Messenger üzerinden gelen mektupları kabul etmeye başladı ve Barack Obama özel olarak ilgilenecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir