Anasayfa / Magazin / Dünyaca ünlü tarihçi İzmir’e gelecek

Dünyaca ünlü tarihçi İzmir’e gelecek

Dünyaca ünlü tarihçi Prof.Dr. Justin McCarty Rotary  ’Savaş ve Barışta Atatürk, Küllerinden Doğan Türkiye” konulu bir konferans verecek.

Proje ile ilgili bilgi veren Rotary 2440.Bölge Federasyonu Başkanı İsmail Rodoplu; 100.yaşına yaklaşan Cumhuriyetimizin ülkemiz ve bölge coğrafyası için ne kadar önemli olduğunun her geçen gün daha da belirginleştiğinin altını çizdi. Yaklaşık 8 ay önce projelendirilerek bir komite çatısı altında bugüne ulaşan “Cumhuriyet Kazanımları ” projesinde sosyal, siyasal, hukuki, ekonomik ve eğitim ana başlıkları altında kazanılan değerler anlatılacak. Bu kapsamda ilk olarak Ermeni soykırımını belgeleriyle çürüten Amerikalı ünlü tarihçi Prof.Dr.Justin McCarty “Savaş ve Barışta Atatürk, Küllerinden Doğan Türkiye” konulu bir konferans gerçekleştirecek. Rodoplu “bir yıl boyunca her ay farklı etkinliklerle Atatürk ve Cumhuriyet’i halka anlatacağız” dedi. Alsancak Ege İhracatçı Birlikleri Salonunda 18 Ağustos Perşembe günü saat 17.30’da başlayacak konferans için www.rotary2440.org adresinden katılımcı başvurusu yapılabilir.

 

KAYNAK : http://www.milliyet.com.tr/dunyaca-unlu-tarihci-izmir-e-magazin-2293741/

Hakkında Cide Postası

İlginizi Çekebilir

Rozetlerin kralı Expo 2016’da

Çeşitli ülkelerde düzenlenen Expo’lara katılarak 20 yıldan fazladır kendi yaptığı, satın aldığı ve değişim yoluyla 2 bin özel rozetin sahibi ’Rozetler kralı’ Virgile Ahouandjinou’nun koleksiyonu, büyük ilgi çekiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir