Anasayfa / Cide Haberleri / CİDE’Lİ HEMŞERİMİZ SEZEN CİN ÖZDEMİR’İN KORO ŞEFLİĞİNİ YAPTIĞI ÜSKÜDAR MUSİKİ CEMİYETİNE BÜYÜK ONUR.

CİDE’Lİ HEMŞERİMİZ SEZEN CİN ÖZDEMİR’İN KORO ŞEFLİĞİNİ YAPTIĞI ÜSKÜDAR MUSİKİ CEMİYETİNE BÜYÜK ONUR.

1992 Yılında başladığı Üsküdar Musiki Cemiyetinde başladığı görevini bu güne değin mükemmel eserler sunarak ve öğrenciler yetiştirerek sürdüren Sezen Cin Özdemir hakkında güzel şeyler yazmak isterdik ancak; Annesi Emine Cin öğretmenimiz öğle güzel yazmış ki; daha iyisi olmaz dedik ve onun satırlarına yer vermeyi uygun gördük:

“Sevgili kızım,
Türk kültür ve sanatının gelişmesine, yurt ve dünya düzeyinde yücelmesine katkıda bulunup, eserlerini gelecek nesillere aktarmak için özveriyle çalıştığınız için aldığınız bu ödül için seni, birlikte yıllardır emek verdiğiniz ekibi ve kuruluşunun 100. yılında aynı heyecanla çalışmalarını sürdüren Emin Ongan Üsküdar Musiki Cemiyeti ‘ni kutlar, başarılarınızın devamını dilerim.”

Bu güzel duyguları bizlerde paylaşarak haberimize devam edelim.

2018 KÜLTÜR VE TURİZM ÖDÜLLERİ ÜSKÜDAR MUSİKİ CEMİYETİ İLE ARA GÜLER MÜZESİ’NE VERİLDİ.

2018 Yılı Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülleri, Cumhurbaşkanlığı sarayındaki törenle sahiplerini verildi. Bakanlık Özel Ödülleri’ne 2018 yılında Emin Ongan Üsküdar Musiki Cemiyeti ile Ara Güler Arşiv ve Araştırma Merkezi (AGAVAM) Ara Güler Müzesi layık görüldü.

Kültür ve Turizm Bakanlığınca 1979 yılından beri her yıl dağıtılan ve 2016 yılından itibaren de “Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülleri” adıyla anılan ödüllerin bu yılki sahipleri belli oldu.

JÜRİ ÜYELERİ KİMLERDİ

2018 Yılı ödüllerini eski Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ömer Arısoy başkanlığında, Güzel Sanatlar Genel Müdürü Murat Salim Tokaç, Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt, Prof. Dr. İskender Pala, Prof. Dr. Erol Parlak ve Prof. Dr. Süleyman Seyfi Öğün’den oluşan jüri tarafından belirleyip verildi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’INDA KATILDIĞI KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI ÖZEL ÖDÜLLERİ TÖRENLE SAHİPLERİNE VERİLDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının ana başlıkları şöyleydi;

  • İnsanlar ve devletler gelip geçmiştir ama kültür ve sanat değerleri kalıcı olmuştur. Bir toplumda sanat ve edebiyat felç olmuşsa o toplumda ortak değerlerin üretilmesi ve yaşatılması zordur. Bir milletin estetik zevki yoksa ülkedeki diğer çalışmaların arzu edilen neticelere ulaşmaları mümkün değildir.
  • Bir toplumda sanat ve edebiyat felç olmuşsa, ortak değerlerin üretilmesi ve yaşatılması zordur.
  • Bir milletin estetik zevki yoksa o ülkedeki diğer çalışmaların arzu edilen neticelere ulaşması mümkün değildir.
  • Kendi alanlarında kültür sanat hayatımıza katkı sağlamaya devam edeceklerine inandığım bu kurumların faaliyetlerine destek olan herkese teşekkür ediyorum.

Şimdi de Sezen Cin ÖZDEMİR’ tanıyalım;

(Bilgi www.uskudarmusikicemiyeti.com sitesinden alınmıştır.

Cide’de doğmuştur. Emine ve Önder Cin öğretmenlerimizin kızdır. İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nden 2001 de mezun olmuştur. 2005 yılında İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Kentsel Tasarım Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. 

Müziğe 1992’de Üsküdar Musiki Cemiyetinde başlamıştır.1995-1999 yılları arasında İstanbul Adile Sultan Öğretmen Evi Öğretmenler Korosunun çalışmalarına katılmıştır. 2001’de TRT Amatör Ses yarışmasında Marmara Bölge ve Türkiye birincisi olmuştur.2004’de TRT İstisna Akitli Ses Sanatçısı sınavını kazanmıştır. Ayrıca İstanbul Üniversitesi Türk Müziği Nazariyatı Bölümü mezunudur. Çeşitli televizyon programlarına katılmış olup, İran, Güney Kore ve İsveç’te, Türk Müziği Festivallerinde, ülkemizi temsil etmiştir.  Amir Ateş’in 2003 ‘te yayınlanan, kendi eserlerinden oluşan  “Eylül Akşamları “albümünde “Eylül Akşamları”, Sevda Mevsimi”, “Geceler Derdime Derman Olmuyor” eserleri seslendirmiştir. Üsküdar Musiki Cemiyetinde 2003 yılında “Usul” ve “Nazariyat” hocalığı görevlerine atanmıştır. 2006 yılından beridir Cemiyetimiz B sınıfı repertuvar hocalığı yapmaktadır. 2014 yılında Üsküdar Musiki Cemiyetinin bünyesinde kurulan “Üsküdar Musiki Gönüllüleri” Korosunun da şefliğini yapmaktadır.

Sezen Cin Özdemir, evli ve bir kız çocuk sahibidir. 

Başarılarının devamını ve ilçemizin gurur vesilesi olmaya devam etmesini diliyoruz.

Hakkında Cide Postası

İlginizi Çekebilir

ALİ OSMAN TUĞTEPE VEFAT ETTİ

İlçemizde YALI OTEL İşletmecisi Ali Osman Tuğtepe Bir süredir tedavi gördüğü İstanbul’da yaşama tutunamayıp hayatını …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir